رنگینک

بسم الله النور

یکی از خوراکیهای خوشمزه و مناسب برای ماه مبارک رمضان، رنگینک است. رنگینک انرژی زیادی دارد و بدن را برای روزه داری کاملا آماده میکند. این شیرینی مقوی مخصوص جنوب کشور است و جنوبیها در غیر از ماه رمضان هم آن را درست میکنند.

رنگینک را با رطب درست میکنند. رطب خرمای تازه و نورسی است که رنگِ آن تیره نشده و در اولین رسیدگی بار نخل بدست می آید. رنگینک را میتوان با خرما هم درست کرد ولی اصالت رنگینک و طعم واقعیِ آن به رطب است و مفیدتر میباشد.

 

مواد لازم:

کره /۲۰۰ گرم

رطب زرد عسلی/ به مقدار لازم( مقدار رطبی که استفاده میکنید بستگی به ظرفی دارد که میخواهید رنگینک را در آن سرو کنید. من حدود ۷۰۰ گرم استفاده کردم.)

آرد/  ۲ پیمانه ( اگر دوست دارید طعم و مقدار آرد بیشتر باشد و بر طعم رطب غلبه کند، از آرد بیشتری استفاده کنید و در اینصورت مقدار کره بیشتری هم باید استفاده کنید.)

پودر دارچین/ یک قاشق مربا خوری

پودر هل/ نصف قاشق چایخوری ( در صورتی که از عصاره هل استفاده میکنید، ۴ قطره کافیست)

پودر نارگیل / برای تزیین

پودر پسته / برای تزیین

 

طرز تهیه:

۱- پوست و هسته رطب ها را جدا کنید. (اینکار وقت زیاد ممکن است بگیرد و بهتر است با چاقوی میوه خوری انجام دهید. توصیه من این است که وقتی روزه هستید اینکار را نکنید. عطر خوش رطب ها وقتی به مشامتان بخورد ضعف میکنید :)) )

۲- جای هسته ی رطب ها، یک تکه گردو قرار دهید و آن را ببندید.

۳-  کره را به دمای اتاق برسانید و بعد در یک قابلمه با حرارت ملایم قرار دهید تا ذوب شود.

۴- آرد را الک کنید و به کره اضافه کنید و تفت دهید. هر چند دقیقه یک بار آرد و کره را هم بزنید که ته نگیرد و نسوزد. وقتی خامی آن گرفته شد و رنگش تیره شد، از روی شعله بردارید و چند دقیقه ای اجازه دهید تا دمایش کم شود.

۵- دارچین و هل را به آرد اضافه کنید و هم بزنید تا یک دست و یک رنگ شود.

۶- مقداری از مایه آرد را ته ظرف بریزید.

۷- رطب ها را بصورت عمودی توی ظرف بچینید.

۸- بقیه مایه آرد را روی رطب ها بریزید و با پشت قاشق سطح آن را صاف کنید.

۹- رنگینک را در یخچال قرار دهید تا سفت شود.

۱۰- بعد از ساعتی، رنگینک را با پودر نارگیل و پودر پسته تزیین کنید. ( من قبل از پودر نارگیل، یک لایه خیلی خیلی نازک پودر قند را روی رنگینک الک کردم تا سطح زیر نارگیل کاملا سفید شود و از نارگیل کمتری استفاده کنم. کاملا به سلیقه شما در تزیین و ذائقه تان بستگی دارد)

رنگینک شما آماده است. برای وعده افطار و سحر حتما میل کنید و از آن انرژی بگیرید. نوش جان :)

پیشنهاد:

اگر میخواهید رنگینک را با خرمای مضافتی درست کنید، دست نگه دارید. اصالت رنگینک را دستکاری نکنید :))

به جای رنگینک من پیشنهاد میکنم با خرمای مضافتی، حلوای خرما که در جنوب به آن ترکی می گویند، درست کنید.

به این صورت که پوست و هسته خرما را جدا میکنید و آن را میکوبید تا له شود. گردو را هم بکوبید یا چرخ کنید. آرد و کره را تفت دهید تا رنگش تیره شود. سپس از روی حرارت بردارید. خرمای کوبیده شده را به همراه گردوی کوبیده و کمی گلاب و پودر قند، به آرد اضافه کنید و خوب هم بزیند. حلوا را توی ظرف بریزید و آن را تزیین کنید.