سوپ کلم بروکلی و مارچوبه

بسم الله النور
broccoli and asparagus soup ElhamFB WWW.ElhamBanoo.Com-
یک سوپ خوشرنگ، پرخاصیت، خوشمزه و ضد سرطان!
.
.

کلم بروکلی خاصیتهای فراوانی دارد که مهمترین آن ضدسرطان بودنش است، بخصوص برای سرطان سینه مفید میباشد. از دیگر خواصِ بروکلی در درمان و پیشگیری دیگر بیماریها نیز نباید غافل ماند.
مارچوبه برای داشتن خواص فراوانش، یکی از گیاهان دارویی به حساب می‌آید. علاوه بر خاصیت ضدسرطانیِ آن، برای افرادی که دچار کم خونی هستند و یا کسانی که از قرص آهن استفاده میکنند و در هضم غذا مشکل دارند، نیز مفید است. چون هم به خونسازی بدن کمک میکند و هم ملین میباشد.
ترکیب این دو گیاه پر خاصیت، یک سوپ خوشمزه و مفید میشود.

مواد لازم:
۴ عدد مارچوبه متوسط
۴۰۰ گرم کلم بروکلی
یک قاشق غذاخوری خامه‌ی غذایی
کمی نمک
آب

طرز پخت:
کلم بروکلی و مارچوبه ها را بعد از شستشو، قطعه قطعه میکنیم و توی قابلمه میریزیم. مقدار کمی آب به آن اضافه میکنیم؛ طوری که میزان آب نصف حجمی که کلم بروکلی ها و مارچوبه ها اشغال کرده اند، باشد. روی شعله ملایم قرار میدهیم تا آبپز شوند. هنگامی که آبپز و نرم شدند و به دمای اتاق رسیدند، مواد را به همراه آبِ موجود در قابلمه، در دستگاه مخلوط کن میریزیم تا به یک مایه سبزرنگ و یک دست تبدیل شود. مایه را درون قابلمه ریخته، کمی نمک و یک قاشق غذاخوری خامه نیز به آن اضافه میکنیم و روی حرارت ملایم هم میزنیم و به مدت ربع ساعت روی شعله قرار میدهیم تا به جوش آید. سوپ آماده است. میتوان با پنیر پارمزان یا چدار و یا تکه های نان باگت سرخ شده میل شود.

اگر از خامه در سوپ خوشتان نمی‌آید، میتوانید این روش را امتحان کنید:
یک عدد پیاز سفید را خرد کنید و در کمی کره یا روغن تفت دهید، مارچوبه ها را درقطعات کوچکی ببُرید و به پیازها اضافه کنید و کمی تفت دهید. سپس کلم بروکلی به همراه کمی سیب زمینی در قطعات کوچک ببُرید و به پیاز و مارچوبه اضافه کنید. روی مواد آب بریزید و برای ۱۰ دقیقه روی شعله قرار دهید. وقتی مواد نرم شدند، آنها در دستگاه مخلوط‌کن بریزید تا به یک مایه نرم و یک دست تبدیل شود. نمک و فلفل به آن اضافه کنید. سوپ شما آماده است.
broccoli and asparagus soup Elham FB WWW.ElhamBanoo.com-