دوستت دارم سرزمین من

ElhamSaturn

هر وقت خواستم بگویم چقدر کشورم را دوست دارم و چقدر عاشق این پرچم هستم و چقدر مشتاق شنیدن اتفاق های انقلاب و دوران جنگ ِ بعد از انقلاب هستم، پریدند وسط حرفم که : «نه تو نمیفهمی. تو ایران نبودی از هیچ چیزی خبر نداری. تو چه میدونی مردم با چه وضعی زندگی میکنن. تو چه میدونی اونای که طرفدارشی چه آدم های بدی هستند. تو هیچی از ایران نمیدونی. تو حرف نزن. تو حق نداری درباره ایران دیدِ مثبت داشته باشی. تو اصلا درباره ایران و مردمش نظر نده. اگه راست میگی بیا چند سال زندگی کن. اگه کشورتو دوس داری پس اونجا چیکار میکنی و … و… و… و..» گوشم پر است از این حرفها. هربار هم گفتم:« حق با شماست من درست و حسابی ایران نبودم و نمیدونم.» سکوت کردم اما تو دلم گفتم: «ولی من کشورم رو دوست دارم.»

این دوست داشتن هم از خانواده ام به ارث بردم. اینکه جایی خارج از ایران زندگی میکنم هم به اختیارِ من نبوده. ۵۰ سال پیش بزرگترهایم تصمیم به مهاجرت میگیرند. آن وقت ها من که نبودم ولی من در همان ایران به دنیا آمدم. اینطور هم نبوده که سالها دور باشم. اکثر تابستان ها در کشورم بودم. چطور می شود این خاک را دوست نداشت؟ چطور می شود مسلمانِ شیعه باشم و از این انقلاب ِ اسلامی ِ ایران دفاع نکنم؟
همه جای دنیا خوب و بد دارد. همه جای دنیا، همه ی کشور های دنیا ظالم و مظلوم پیدا می شوند. همه ی کشورها چندین تا منافق و ریاکار دارد. چون اینها وجود دارند که نمیشود صورت مساله را پاک کرد. اگر قرار بود با یک انقلاب، دنیا گلستان شود و همه به حقشان برسند، پس فلسفه ی غیبت امام زمان چیست؟ البته این مساله هم باعث نمی شود بر کارهای خیلی ها که ادعایشان هم می شود چشم پوشید. ولی باید انصاف داشت. من هم با ریختن گشت ارشاد و بی احترامی به هموطنانم مخالفم. من هم با امروز و فردا کردنِ کارهای اداری مخالفم. من هم بدم می‌آید از آدم های ریاکار و رشوه خوار. متنفرم از کسانی که فکر میکنند فقط خودشان درست میگویند و راه راست را میروند و برای عقاید و افکار دیگران احترام قائل نیستند. اینگونه آدم ها همه جای دنیا در هر کشوری پیدا می شود. بخاطر اینها نمیتوانم صورت مساله را پاک کنم. من این انقلاب و آرمانهایش و این کشور را دوست دارم.

من کشورم را دوست دارم. دهه فجر را هم دوست دارم. همه ی اتفاقات مربوط به آن را هم دوست دارم و هر بار بخوانم برایم تازگی دارد. هر کس هرچه میخواهد بگوید. هر برچسپی می خواهد بزند. من تحت تاثیر کسی هم نبوده ام که بخواهم به یک باره علاقه مند شوم. کسانی که از کودکی با من بوده اند، می دانند. من همیشه اینگونه بوده ام.

2 دیدگاه برای «دوستت دارم سرزمین من»

 • پنجشنبه , ۲۴ بهمن , ۱۳۹۲ در t ۹:۳۲ بعد از ظهر
  Permalink

  خونه نو مبارک الهام ناز
  اول :دى

 • پنجشنبه , ۲۴ بهمن , ۱۳۹۲ در t ۹:۳۵ بعد از ظهر
  Permalink

  مرسییییی عزیززززم :*
  خوش اومدی :*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.