تلنگر

Cafe Shakespeare Elham FB
حقوق این دو ماه آخر را گفتند باهم حساب میکنند و یک جا در قالب یک چک تحویلم می دهند. کلی هم کشاندنم اینور و آنور برای گرفتن چند تا امضا. بالاخره چک را دادند و در کمال تعجب دیدم که مبلغ چک، تقریبا نصف حقوق یک ماهم است. اولش خیلی ناراحت شدم. در راه برگشتن بیشتر به این موضوع فکر کردم. خب درست است که به این پول احتیاج آنچنانی نداشتم، ولی زحمت کشیده بودم و آدم ها دوست دارند نتیجه ی کارشان را ببینند. بعد خودم را دلداری دادم. گفتم به قول بعضیا:« گور ِ بابای ِ پول» :دی
اصلا تصمیم گرفتم حالا که پولم را کامل ندادند، بروم و خوش بگذرانم. روز بعدش روزه بودم. پول را که از بانک برداشتم، برای افطار با همان پول، خودم را دعوت کردم به کافه-رستوران ِ شکسپیر. یک لازانیای خوشمزه و نوشیدنی مخصوص خودم را سفارش دادم. نیم ساعتی طول کشید تا غذا آماده شد و آوردند. توی این نیم ساعت با خودم فکر کردم که اگر شرایط زندگی ام به گونه ای بود که بستگی به حقوقم داشت، چقدر سخت بود. بعد فکر کردم که این هم لابد یکی از نشانه ها و حکمت های زیبای خداست که همچه شرایطی را برایم فراهم کرد تا قدر بدانم. واقعا از خدا ممنونم که حقایق زندگی را اینجور حکیمانه میفهماندم. بله، خداراشکر که محتاج این پول نبودم که اگر اینطور بود، الان زندگی ام درگیر طوفانهای ناملایم اقتصادی بود و صد البته باید بیشتر محتاط باشم. این قضیه یک جور تلنگر بود.

love potion ElhamFB
از این نوشنیدنی خوشمزه هم غافل نشید. اگر دسترسی به کافه شکسپیر ندارید، خودتون توی خونه درست کنید. Love potion یا معجون عشق، که ترکیبِ پرتقال و هلو و توت فرنگی و موز است. یک مقدار یخ ریز شده هم مخلوطش کنید و نوش جان کنید.