عید غدیر

بسم الله النور

cute doll ElhamFB

عیدیهای دست سازِ الهام بانو برای کوچولوهای خانواده

.

.

معاویه برای کاشتن کینه در دل کودکان شام، به عمالش دستور داده بود تا برای آنها بره و بزغاله به عنوانِ هدیه ببرند و بگویند این از جانب معاویه است. وقتی بچه ها با بره و بزغاله ها انس میگرفتند، افراد دیگری نقاب پوش می آمد و آنها را به زور از بچه ها میگرفتند و میگفتند علی دستور داده اینها را از بچه ها بگیریم. و به این صورت تخم کینه را در دل بچه ها میکاشتند و بچه ها با بغض و کینه نسبت به امام علی (ع) بزرگ میشدند. نتیجه هم مشخص است که در گروه دشمنانِ امام علی (ع) قرار میگرفتند.

به نظرِ من، وظیفه ما شیعیان این است که فرزندانمان را از همان کودکی با ائمه(ع) آشنا کنیم، برایشان ماجراهایی درباره امامان تعریف کنیم و به مناسبت میلادشان شیرینی و هدیه دهیم و برای شهادتشان، مشکی به تنشان کنیم. اینطور میشود محبت و مهر ائمه را در دل کودکانمان بکاریم. مهر و محبتی ریشه ای، طوری که اگر در بزرگسالی هم خدای نکرده به خطا رفتند، همین محبت موجب بازگشت و متنبه شدنشان شود. به همین دلیل، هدیه دادن به کوچکترها به مناسبت عید غدیر را خیلی دوست دارم و میپسندم. اینکه بچه ها از کوچکی محبت و ولایت امیرالمومنین در دلهایشان نقش ببندد و بزرگتر که شدند خودشان مشتاق پیدا کردن حقیقت شوند.

هر سال برای عید غدیر، یک کیسه کوچک را پر از شکلات و شیرینی میکنم و به کوچولوهای خانواده-خواهرزاده ها و برادرزاده ها-  میدهم. امسال اما تصمیم گرفتم برای دخترها عروسک بدوزم تا صاحب یکی از دست دوزهای خاله-عمه شان شوند.

 

ﺍﻟْﺤَﻤْﺪُ ﻟِﻠَّﻪِ ﺍﻟَّﺬِﯼ ﺟَﻌَﻠَﻨَﺎ ﻣِﻦَ ﺍﻟْﻤُﺘَﻤَﺴِّﮑِﯿﻦَ ﺑِﻮِﻻَﯾَﺔِ ﺃَﻣِﯿﺮِﺍﻟْﻤُﺆْﻣِﻨِﯿﻦَ ﻭَ ﺍﻟْﺄَﺋِﻤَّﺔِ ﻋَﻠَﯿْﻬِﻢُ ﺍﻟﺴَّﻼَﻡ

عیدتان مبارک

 

پی نوشت:

+ میگفت تا عید غدیر را درک نکنی، تا برای مناسبتش شادی نکنی و کف نزنی، نمیتوانی عاشورا را بفهمی، نمیتوانی برای مظلومیت حسین (ع) اشک بریزی، نمیتوانی بفهمی که چرا خون بر شمشیر پیروز است.

+ امسال انگاری که محرم‌مان از عید قربان شروع شد؛ از سرزمین منا. امسال خانواده های شهدای منا، چه محرمی خواهند داشت وقتی از تشنگی امام حسین (ع) و یارانش بشنوند، وقتی از سمّ اسب ها و … .