کوکو سبزی فری

بسم الله النور

صمیم گرفته ام کم کم و به تدریج غذاهای سرخ کردنی را از برنامه غذایی ام حذف کنم. مطمئنا به یکباره امکان پذیر نیست. امروز برای افطار هوسِ کوکوسبزی کردم. مواد مورد نیاز آن را تهیه کردم و تصمیم گرفتم به جای سرخ کردن، آن را در فر قرار دهم. هرچند که برای سرخ کردن هم از روغن ارده کنجد استفاده میکنم که نقطه حراراتی بالایی دارد ولی باز هم به نظرم فر گزینه بهتر و سالمتری است.

مواد کوکو را مخلوط کردم، قالب ها را چرب کردم و مواد را در آنها ریختم. از قبل فر را ۱۹۰درجه سانتیگراد گرم کردم. قالب ها را با آلمینیوم پوشاندم و به مدت ۴۰ دقیقه در فر قرار دادم. نتیجه خوبی حاصل شد. بهتر است ضخامت مواد کمتر باشد وگرنه وسط کوکوها خام می ماند. بهترین قالب، قالبهای شش تایی کاپ کیکی است که کوکوها را بصورت لقمه ای میتوان درآورد و برای مهمانی ها جلوه ای زیبا خواهند داشت :)

موادی که من برای پخت این کوکو سبزی به کار بردم، نیم کیلو سبزی کوکو، ۹ عدد تخم بلدرچین ( میتوان به جای تخم بلدرچین ، ۳ تا تخم مرغ استفاده کرد)، نمک و فلفل سیاه و زردچوبه. من فلفل قرمز و کمی زعتر (مخلوط نوعی آویشن، سماق و کنجد) هم اضافه کردم و مواد را مخلوط کردم. در آخر چهار قاشق غذاخوری آرد سفید و یک قاشق چایخوری بیکینگ پودر روی مواد الک کردم و ورز دادم.