آبمیوه به جای قهوه!

بسم الله النور
strawberry juice ElhamFB WWW.ElhamBanoo.Com-
تصمیم گرفته ام برای مدتی زندگی بدون قهوه را تجربه کنم.

.
.
من معتادِ قهوه نیستم. معتاد قهوه کسی است که روزی حداقل سه مرتبه قهوه بنوشد و اگر ننوشد احساس بیحالی و سر درد داشته باشد. من به طور معمول روزی یک فنجان قهوه مینوشم. با چای هم میانه خوبی ندارم. نه اینکه دوستش نداشته باشم، اما نوشیدنش را گذاشته ام برای وقتهایی که حالم خوب نیست و با چای نبات رو به راه می شوم و یا در میهمانی ها که برنداشتن و ننوشیدنش جلوه خوبی ندارد. هر چند که نمیشود از چای با عطر بهارنارنج یا گل سرخ یا هل و دارچین گذشت.

بدون شک قهوه مزیت دارد و به اندازه مصرف کردنش، نه تنها ضرر ندارد که به سودِ بدن و روانِ انسان است. مخصوصا بعد از خواب، یک شیر قهوه، عجیب میچسبد. اما من با کمبود آهن مواجه هستم و بعد از چند سال خوردن قرص های آهن، هنوز آهن ذخیره در بدنم به حدی نیست که قرص را کنار بگذارم. قهوه، کلسیم و آهن بدن را تهدید میکند. به توصیه یکی از دوستانم برای مدتی نوشیدن قهوه را کنار میگذارم تا تاثیرات آن را ببینم. نتیجه را حتما خواهم گفت. البته بهتر است مدتی از شکلات هم فاصله بگیرم؛ ولی این مورد به مراتب سخت تر از کنار گذاشتنِ قهوه است. باید پله پله جلو رفت تا از تصمیمی که گرفته ام زده نشوم.

امروز عصر به جای شیر قهوه، آب میوه طبیعی برای خودم درست کردم. توت و تمشک که سرشار از ویتامین و خاصیت هستند، توی دستگاه مخلوط کن ریختم. دستگاه را روشن کردم و وقتی آبمیوه شدند، نصف لیوان شیر و یک قاشق چای خوری وانیل اضافه کردم و دستگاه را روشن کردم تا مخلوط شوند. در آخر قالب های یخ را اضافه کردم و دستگاه را روشن کردم تا یخ ها همراه با آبمیوه خرد و ریز شوند. بی نهایت خوشمزه و خوش طعم شد. به نوعی میشود گفت فراپه ی طبیعی توت و تمشک درست کردم.

_ _ _ _ _

* از آنجاییکه روزانه خیلی کم میوه میخورم، درست کردن انواع آب میوه ها میتواند جبران همه ی میوه نخوردنهایم باشد. دستورها و طعم های جدید را در وبلاگ قرار خواهم داد.

** عزیزی، توصیه کردند که مصرف روزانه گلپر همراه با خوراکیها میتواند درمان خوبی برای کمبود آهن باشد. امتحان این مورد هم در برنامه ی غذایی ام قرار خواهم داد.

*** قهوه که باشد، باید سریع یک زاویه را انتخاب کرد و عکس گرفت. چون سرد که شود از دهن می افتد. اما برای عکاسی از آبمیوه میتوان از زاویه های مختلف، تمرین عکاسی کرد.