صبحانه انگلیسی

بسم الله النور

English breakfast at home

یک صبحانه انگلیسی خانگی

.

.

دیروز صبح برای صبحانه رفتیم کافه لیپس. کافه لیپس یکی از پرسابقه ترین و شلوغترین کافه ها در یکی از فروشگاههاست. انتظار داشتم مثل همیشه با عالیترین کیفیت سفارشات را سِرو کنند. صبحانه انگلیسی سفارش دادیم اما سفارشمان دور از انتظار بود. اولا این که صبحانه کاملی نبود، و بعد اینکه کیفیت غذا اصلا خوب نبود. به حدی که با وجود گرسنگیِ اول صبح، قادر به تمام کردن صبحانه نبودیم.

این واقعیت دارد که بعضی از کافه ها و رستورانها، بعد از یک مدت که حسابی مشتری جلب کردند، کیفیت کارشان پایین می آید. چون خیلی از مشتریها صرف آشنا شدن با یک محل، مشتری دائمی میشوند. درست همان کافه گردهایی که هدفشان فقط بودن در یک کافه است و نه دریافت یک سرویس خوب و گذراندن اوقاتشان در بهترین شرایط ممکن.

برای من که هرازگاهی صبحانه را بیرون از خانه صرف میکنم و کیفیت غذا و سرویسی که ارائه میدهند برایم خیلی مهم است، نمیتوانم اینگونه غش کردن ها در معامله را تحمل کنم. حالا هر کافه ای با هر سابقه و تعداد مشتری که میخواهد باشد. صرف اینکه دیگران از آن تعریف کنند یا رفتن در آنجا مثلا “کلاس” داشته باشد، خودم را گول نمیزنم برای تحمل یک شرایط بد.

امروز صبح، خودم دست به کار شدم و یک صبحانه کامل انگلیسی ( منهای باریکه های گوشت-چون نمیپسندم) را درست کردم و آن را خیلی بهتر از کافه لیپس سِرو کردم. صبحانه امروز در خانه با صبحانه دیروز در کافه لیپس قابل مقایسه نبود. امروز من و خواهرم در کمال آرامش صبحانه مان را خوردیم و لذت بردیم. اصلا بعد از مدتی که در خانه خودم سعی کردم انواع نوشیدنیها و غذاهای گوناگونی که تابحال درست نکرده بودم و فقط در کافه ها و رستورانها سفارش میدادم، را درست کنم، کیفیت و خدمات خیلی از کافه ها و رستورانها در نظرم کم و پایین آمد. خیلی از اصول و ریزه کاریهای در پخت و حتی چیدمان میز در خیلی از کافه های مشهور حتی، رعایت نمیشود در حالیکه هزینه ی همه این موارد را از مشتری میگیرند و این یعنی غش در معامله.

من اصلا مخالف کافه و رستوران رفتن نیستم. بلکه باید رفت و دید کدام یک خوب و باکیفیت است و برای مشتریهایش احترام قائل است. آنوقت از بین آنهمه کافه، فقط آنهایی که همیشه درجه یک هستند، تا زمانیکه کیفیت خود را حفظ کرده اند، باید مشتریشان ماند. در غیر این صورت به نظرم منطقی نیست وقتی میتوان در خانه با بهترین مواد اولیه و بهترین شیوه سرو کردن آن، اوقات خوشی را داشت، به کافه ای برویم که فقط میخواهند چیزی به خوردِ مشتریشان بدهند که پولشان را بگیرند. به هر حال گاهی اوقات پیش می آید که برای یک بحث درباره موضوعی بهتر است در جایی بیرون از خانه بود، یا برای تجدید دیدار دستجمعی با دوستان، رفتن به یک کافه شاید بهترین گزینه باشد و شاید هم گاهی اوقات بهتر باشد ملاقه و قابلمه را گذاشت کنار و رفت در یک رستوران و غذایی را سفارش داد. یک غذای با کیفیت با یک سرویسدهی خوب؛ طوری که وقتی از رستوران و کافه بیرون می آییم، نگوییم:« این چی بود حالا، تو خونه بهتر درست میکردیم، یا بهتر میشد غذا خورد.» و هزاران دلیل دیگر که میطلبد جاهای خوب را شناسایی کنیم.

English breakfast at home