کوفته با هسته پنیری

بسم الله النور

cheese meatball ElhamFB WWW.ElhamBanoo.Com-

چشمم خورد به پنیر چدار و ….

.

دیروز داشتم کتلت درست میکردم. در یخچال را باز کردم تا تخم مرغ بردارم و به موادم اضافه کنم که چشمم خورد به پنیر چدار و یک فکر خوشمزه ای به ذهنم رسید. توی ذهنم کسی میگفت  cheese-stuffed Meatballs، کوفته با هسته ی پنیری. مقداری از مواد کتکت را جدا کردم و به بقیه ی آن تخم مرغ زدم و کتلتهای خوشمزه ای برای ناهار پختم.

اما اصل قضیه اینجاست عصر با مواد جدا شده این خوشمزه های موجود در عکس را پختم. از آنجاییکه مواد را بعدا جدا کردم، کمیت دقیق در دسترس ندارم. اما به طور نسبی به شرح زیر میباشد.

مواد لازم برای ۴ عدد کوفته :

گوشت چرخ شده یک کاسه کوچک

سیب زمینی آبپز یک عدد کوچک

پیاز یک عدد

نمک و فلفل و زردچوبه به میزان لازم

سبزیجات معطر  ( اختیاری)

آرد یا پودر سوخاری

تخم مرغ  یک عدد

پنیر چدار  ( به تعداد هر کوفته یک مکعب کوچک)

سس کچاپ

پنیر پیتزا

howto make cheese meatball ElhamFB WWW.ElhamBanoo.Com-

سیب زمینی را آبپز کرده، پوستش را جدا کنید.

سیب زمینی را رنده کنید. سپس پیاز را روی سیب زمینی رنده کنید.

گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و هم بزنید. میتوانید از یک قاشق آرد سفید هم برای محکم شدن مایه، به مواد اضافه کنید.

ادویه و سبزیجات معطر را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا یک دست شود و برای مدت نیم ساعت تا یک ساعت در یخچال قرار دهید.

در یک ظرف تخم مرغ را خوب هم بزنید. مقداری از مایه کوفته را کف دستتان پهن کنید. یک پنیر چدار مکعبی مانند را در وسط آن قرار دهید و مایه را دور آن بپیچید تا گرد شود. آن را در تخم مرغ فرو ببرید و بیرون بیاورید. سپس آرد سوخاری روی آن بریزید و توی دستتان حرکت دهید تا آرد همه نواحی آن را بپوشاند. کوفته ها در روغن با حرارت ملایم سرخ کنید تا کاملا مغزپخت شود.

روی کوفته مقداری پنیر پیتزا بریزید. برای اینکه پنیر پیتزا روی آنها قرار بگیرد، اول کمی سس کچاپ بریزید و سپس روی آن پنیر پیتزا. در فر قرار دهید و با شعله سقف فر، تا زمانیکه که پنیر پیتزا طلایی شوند، کوفته ها در آن نگه دارید.

برای تزیین میتوانید روی هر کوفته یک برگ ریحان کوچک قرار دهید. توی یک ظرف، سس پستو یا سس سالسا و یا سس گوجه فرنگی بریزید و کوفته ها را روی آن قرار دهید. ( شما این تزیینات را در تصویر نمیبینید چون این سس ها و برگ ریحان دیروز در خانه موجود نبود :دی)

how to make cheese meatball ElhamFB WWW.ElhamBanoo.Com-

راستی اگر پنیر چدار رنده شود هم جالب خواهد شد. اگر پنیر چدار در دسترس نبود، میتوانید از پنیر پارمزان استفاده کنید . میتوانید از ذرت هم برای هسته ی کوفته به همراه پنیر استفاده کنید.

مثلا سه تا از این کوفته ها در یک نان باگت بپیچید به همراه کاهو و گوجه و خیارشور، خیلی ساندویچ محشری خواهد شد ! :)