پیتزا با نان تُست

ناهار بلدرچین داشتیم. همیشه نسبت به بلدرچین یک دیدگاه  بدی داشتم. امروز هم برای اولین بار می‌دیدم. نمیدانم اشکال از طریقه ی پخت من بود یا اساسا گوشت بلدرچین مزه ی خوبی ندارد. خلاصه نشد بیشتر از چند لقمه بخورم. بعد از ظهر احساس گرسنگی کردم و به هوای سرخ کردن سیب زمینی با پنیر پیتزا به آشپزخانه رفتم. در یخچال چشمم به زیتون و قارچ و فلفل دلمه ای خورد. همه چیز آماده بود برای پختنِ یک پیتزای خوشمزه. مخصوصا اینکه به یکی از دوستانم هم قول داده بودم که پختن پیتزا با نانِ تُست را در وبلاگم قرار دهم. می‌توانستم مثل همیشه به خودم زحمت ندهم و از آن مدل پیتزاهایی که در ۵ دقیقه آماده می‌شود، بپزم. اما دلم یک پیتزای خوشمزه خواست. برای همین دست به کار شدم تا یک پیتزا با طعم واقعی درست کنم. این پیتزای خوشمزه را در تصویر پایین می‌توانید ببینید.

IMG_20130813_200208

بهتر است اول درباره‌ی آن پیتزای پنج دقیقه ای بنویسم. یک تکه آلمینیوم فویل روی سینیِ فر می‌اندازم و بعد سطح آن را با روغن چرب می‌کنم. نان تُست ها را روی فویل قرار می‌دهم. کمی رب گوجه به نان تست ها می‌زنم. روی هرکدام یک ورفه کالباس قرار میدهم و بعد قارچ و زیتون و ذرت و فلفل دلمه ای روی آن میریزم و حتی میتوانم سوسیس خورد شده و سرخ شده هم اضافه کنم. سینی را در فر قرار می‌دهم. با حرارت بالا چند دقیقه شعله پایین را روشن میکنم و بعد شعله بالا را.

از آنجایی که بعد از آزادی! از خوابگاه تصمیم گرفته‌ام کم‌کم به سوی غذای سالم پیش بروم، کالباس و سوسیس را کنار گذاشته ام. همچنین از آنجاییکه یک پیتزا با طعم واقعی میخواستم باید سسِ پیتزا را خودم درست میکردم. مطمئنا با رب گوجه نمی‌شود طعم واقعی پیتزا را چشید.

برای سسِ پیتزا، به دو تا گوجه فرنگی پوست کنده و ریز شده احتیاج داشتم. برای طعمِ آن به ریحان و پونه کوهی و آویشن احتیاج داشتم که خدا را شکر همه ی اینها را خشک شده‌اش در خانه داشتم. البته دو قاشق رب گوجه و سیر هم باید اضافه می‌کردم. نمک و فلفل و کمی شکر از ملزومات سس به حساب می‌آیند. در یک قابلمه کمی روغن ریختم و بعد گوجه ها را اضافه کردم و خوب هم زدم تا له و یکدست شود. بعد سیرها را کوبیدم و بقیه مواد را هم  پشت سر هم اضافه کردم . آنقدر هم زدم تا شکل یک سُسِ پیتزای فوق العاده و خوشمزه به خود گرفت.

IMG_20130813_200928

به جای کالباس و سوسیس، از مرغ چرخ کرده استفاده کردم. آن را در پیاز تفت دادم و ادویه زدم . از آنجاییکه عاشقِ قارچ هستم، فقط نیمی از قارچ را با مرغ مخلوط کردم و نیمی دیگر را آبپز کردم تا جداگانه روی پیتزا بریزم. ذرت ها و فلفل دلمه ای های ریز شده هم به مرغ اضافه کردم. مواد پیتزا آماده شد.

IMG_20130813_200454

نانِ تُست ها را روی سینی فر که قبلا با فویل پوشانده بودم و با روغن چرب کرده بودم، قرار دادم. این‌بار نان باگت هم امتحان کردم. نان باگت را از وسط برش دادم، به طوری که در یک سمت بهم وصل بودند. سس پیتزا را روی نان ها زدم و بعد مواد مخلوط شده پیتزا، زیتون، ذرت و در آخر پنیر پیتزا را روی نان ها ریختم و درون فر گذاشتم. حدود ۵ دقیقه شعله پایین را روشن کردم. بعد شعله بالا را روشن کردم و منتظر ماندم تا سطح پیتزا طلایی شود.

PhotoGrid_1376411139015

IMG_20130813_195854

4 دیدگاه برای «پیتزا با نان تُست»

 • سه شنبه , ۲۲ مرداد , ۱۳۹۲ در t ۹:۳۷ بعد از ظهر
  Permalink

  مرسی مرسیییییییی :دی

 • سه شنبه , ۲۲ مرداد , ۱۳۹۲ در t ۹:۳۸ بعد از ظهر
  Permalink

  هوس پیتزا کردم به شدت. الان دارم فکر میکنم برا فرداشب این را درست کنم یا نه :) همه موادش را هم دارم جز مرغ چرخ شده! میشه گوشت چرخ کرده به جاش استفاده کنم البته :)

 • سه شنبه , ۲۲ مرداد , ۱۳۹۲ در t ۹:۳۹ بعد از ظهر
  Permalink

  آرههه . حتی اگه با سوسیس هم مشکلی نداری میتونی همونو هم استفاده کنی. این الان ینی پیتزای مرغ بود :))) تو پیتزای گوشت درست کن :دی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.