لقیمات

بسم الله النور
Luqaimat Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com-
یک شیرینی ترد و خوشمزه که با پختش، خبر آمدن ماه رمضان را می آورد.

.
.
لقیمات یکی از شیرینی های مشهور ماه رمضان در بین اعراب است. یک شیرینی آسانپز که در خانه به راحتی قابل پخت میباشد و به شکل توپکهای طلایی رنگ در می‌آید، بسیار ترد است و در دهان ذوب میشود. این شیرینی جزء شیرینیهای خمیری محسوب میشود که در روغن سرخ میشوند ( دونات، doughnut or donut) و میتوان آن را در ردیف زولبیا، بامیه و گوشفیل قرار داد، هرچند مواد اولیه و غلظت خمیر هر کدام باهم فرق دارند.

درباره تاریخچه ی لقیمات اختلافهایی وجود دارد اما امروزه بیشتر در خلیج در دسترس است که در ماه مبارک رمضان و همچنین در مجالس شادی، درست میکنند. از آنجاییکه خلیجی ها حرف قاف را گاف تلفظ میکنند، این شیرینی را لگیمات می نامند و در جنوب ایران نیز به این نام مشهور است.

در کتاب آشپزی البغدادی (قرن سیزدهم) آمده است که این شیرینی در بغداد با نام لقمه‌القاضی شناخته میشده و از آنجا در بین اعراب رواج پیدا کرده است. این کتاب هم اکنون در کتابخانه سلیمانیه در شهر استانبول- ترکیه نگه داری میشود. هر چند ترکها معتقدند که این شیرینی با نام لُکمَه – برگرفته از کلمه لقمه در عربی- اولین بار توسط آشپزِ سلطان در دوره عثمانی تهیه شده و برای قرنها طرز تهیه آن نامعلوم بوده است. اما من فکر میکنم ترک ها هم از بغدادیها طرز تهیه آن را فرا گرفته اند؛ چرا که البغدادی نگارش کتاب را سالها قبل از بوجود آمدن امپراطوری عثمانی (در دوره عباسی) انجام داده است و بسیاری از غذاها و شیرینی هایی که امروز و از قدیم در ترکیه مرسوم است و ترک ها بدان معروف هستند، شباهت زیادی به شیرینی ها و غذاهای اعراب شامی دارد.

از طرفی یونانیها معتقند که در تاریخ باستانی‌شان این شیرینی ریشه عمیقی دارد و یکی از دسرهای سنتی کشور یونان به حساب می‌آید. یونانیها آن را لوکومادیس می‌نامند و قبرصیها نیز این شیرینی را با همین نام دارند. هرچند ریشه لغوی لوکومادیس به همان لکمه ترکی و لقمه عربی برمیگردد. یونانیها این شیرینی را به همراه بستنی با طعم مصطکی (صمغ) و یا دارچین میخورند در حالیکه ترکها و اعراب آن را به همراه قهوه یا نوشیدنی های داغ، بعد از غذا یا در میهمانی میل میکنند.
آنچه که خواندید بر اساس اطلاعات خودم و پرس و جو از دیگران و جستجو در اینترنت بود.

مواد لازم برای ۲۰ عدد لقیمات:
آرد همه منظوره (گندم) ، یک پیمانه
شکر، یک قاشق چایخوری
مخمر خشک، نصف قاشق چایخوری
نشاسته ذرت، یک قاشق چایخوری
پودر هل ، نصف قاشق چایخوری ( افزودن پودر هل دلبخواهی و طبق سلیقه شماست. در صورتی که از طعم یا بوی آن خوشتان نمی آید، اضافه نکنید؛ همچنین میتوانید از محلول هل نیز استفاده کنید که در این صورت ۵ قطره کافیست)
روغن ، یک قاشق چایخوری
پودر زعفران حل شده در آب داغ، ۲ قاشق چایخوری

Luqaimat prepration ElhamFB WWW.ElhamBanoo.Com-

همه ی مواد را با هم مخلوط کنید و آب به آن اضافه کنید و هم بزنید تا زمانیکه یک خمیر نرم و صاف حاصل شود. سپس زعفران را به آن اضافه کنید و هم بزنید. ظرف خمیر را بپوشانید و نیم ساعت صبر کنید تا خمیر خودش را بگیرد و پف کند. ( این روش معمول آن است ولی من فقط ۱۰ دقیقه صبر میکنم و به خمیر اجازه نمیدهم زیاد پف کند تا حالت روان بودنش را از دست ندهد. بدین ترتیب لقیماتها تردتر و سبک تر خواهند شد. اما آنچه که بین عربها مرسوم است؛ صبر میکنند تا خمیر آنقدر پف که حتی سایزش دوبرابر مایه اولیه شود و بدین ترتیب بعد از سرخ شدن در روغن بیشتر حالت دوناتی و بافت اسفنجی به خود میگیرد. این مورد به سلیقه شما بستگی دارد).
سپس در یک قابلمه، دو لیوان روغن مخصوص سرخ کردنی بریزید و با شعله بالا منتظر بمانید تا روغن داغ شود. سپس بوسیله قاشق خمیر را جدا کرده و در روغن بیاندازید. برای سهولت در جدا شدن خمیر از قاشق، بهتر است قبلا قاشق را خیس کرده باشید. توپک ها را در روغن حرکت دهید تا همه نواحی آن پخته شود. زمانی که به رنگ طلایی در آمدند، به وسیله کفگیر آنها را از روغن بردارید و توی صافی یا لای دستمال کاغذیِ آشپزخانه قرار دهید تا روغنهای اضافیِ آن از آن جدا شود.

Luqiamat frying ElhamFB WWW.ElhamBanoo.Com-

برای شیرین کردن لقیمات ها میتوان روشهای مختلفی بکار برد. من همیشه روی لقیماتها عسل میریزم و این روش را بیشتر دوست دارم. بیشتر خلیجی از شیره خرما استفاده میکنند. از شربت شکر هم برای اینکار استفاده میشود. بدین گونه که لقیمات ها در شربت شکر (شیره) فرو میکنند و حرکتشان میدهند تا آب شکرها جذبشان شود و شیرین شوند. اما توجه داشتید که استفاده از عسل، سالم تر از شربت شکر است.

از کنجد، پودر پسته و پودر دارچین برای تزیین آن استفاده میشود. این شیرینی را همان روز که پخته میشود، باید مصرف شود وگرنه مرغوبیت خود را از دست خواهد داد.

Luqimar edge Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com-
سر سفره افطارِ ما همیشه لقیمات بوده و به نوعی حکمِ زولبیا و بامیه ی سفره ی افطار را دارد. :)

ElhamFB UOS Luqaimat WWW.ElhamBanoo.Com- .jpg
این عکس مربوط به یکی از نمایشگاههایی است در ایام دانشجویی در دانشگاه برپا شد و خانم عربی که مشغول پخت و فروش لقیمات بود. (سال ۲۰۱۱)