یک سوپ کاملِ مرغ

بسم الله النور

به دوستانی که قول داده بودم دیروز دستور پخت این سوپ را در وبلاگ قرار دهم، بابت تاخیر یک روزه عذرخواهی میکنم.

.

.

تا قبل از عروسی، اگر سرما میخوردم و میخواستم سوپ درست کنم، پودر سوپ را از سوپرمارکت ها به صورت آماده و بسته بندی بود تهیه میکردم و آن را با آب داغ مخلوط میکردم و بعد از اینکه چند غل میخورد، با آبلیمو میخوردم. به همین سادگی و بی مزگی. گاهی اوقات برای مهمانی ها سوپ شیر درست میکردم و البته بسیار خوش طعم و مزه میشد و مهمانها هم دوست داشتند.

بعد از عروسی، طبق عادت غذایی همسرم، تصمیم گرفتم شام اکثرا سوپ باشد. به همین خاطر، سعی کردم تا انواع مختلف سوپ ها را امتحان کنم. اکثر اوقات با سبزیجات و حبوباتی که در خانه داشتم سعی میکردم یک سوپ جدیدی درست کنم. به قولی، من درآوردی بود اما در کمال تعجب میدیدم که واقعا فوق العاده میشدند. آنقدر این مواد را مخلوط کردم تا به چند دستور پخت الهام بانویی مخصوص رسیدم. طبق درخواست دوستان در اینستگرام، تصمیم گرفت این دستورها را در وبلاگ قرار دهم. امیدوارم دوست داشته باشید.

از آنجاییکه همسرم به برخی از سبزیجات و پیاز پخته علاقه ندارند، مجبور میشدم ابتدا یکبار مواد را پوره کنم و سپس سوپ درست کنم و فکر میکنم همین مساله رمز خوشمزگی سوپهایم هستند.

اولین مطلب درباره دستور پخت سوپ ، سوپ مورد علاقه همسرم را آموزش میدهم. این مدل سوپ بسیار مرسوم و محبوب است. این نوع سوپ را سعی کردم شبیه سوپهای مادر همسرم درست کنم که لابد ایشان هم از مادرشان یاد گرفته اند. به مادربزرگ همسرم میگوییم «عزیز جان». هر وقت این نوع از سوپ را میپزم و طعم آن خیلی خیلی خوشمزه میشود، با همسرم ذوق میکنیم و میگوییم « سوپمان عزیز جانی شده است.» من طبق سلیقه خودم کمی تغییرات در آن بوجود آورده ام و سعی کردم سوپی بپزم که کاملِ کامل باشد.

مواد لازم:

یک سوم از یک سینه مرغ

یک عدد هویج متوسط

یک عدد فلفل دلمه کوچک

یک عدد سیب زمینی متوسط

سه عدد گوجه

یک عدد پیاز

نصف یک لیمو

یک حبه سیر

سه عدد قارچ

زنجبیل (مقدار کمی، به اندازه یک و نیم سانتیمتر برش دهید)

عدس ( مقداری، به اندازه ای که یک سوم مُشتتان پر شود)

ماش ( مقداری، به اندازه ای که یک سوم مشتتان پر شود)

لپه ( مقداری، به اندازه ای که یک سوم مشتتان پر شود)

جو پرک ( به اندازه یک مشت پر)

خرده برنج ( مقداری، به اندازه ای که یک سوم مشتتان پر شود)

ورمیشل یا رشته فرنگی خرد شده ( خیلی خیلی کم)

جعفری خشک ( دو قاشق غذاخوری)

نعناع خشک ( یک قاشق چای خوری)

مرزنجوش خشک ( دو قاشق چایخوری)

سبزی آش خشک ( به مقدار دلخواه)

پودر آویشن ( یک قاشق غذاخوری)

زرد چوبه  و نمک و فلفل ( به مقدار لازم)

 

دستور پخت:

پیاز را حلقه حلقه کنید. سیب زمینی و هویج و فلفل دلمه را در چند قسمت برش بدهید. سیر را خرد یا له کنید. این سبزیجات را به همراه مرغ و زنجبیل در یک قابلمه یا زودپز بریزید. جعفری خشک، نعناع، مزرنجوش، آویشن، زردچوبه، نمک و فلفل را با آب مخلوط کنید و روی مواد درون قابلمه یا زودپز بریزید. (من در زودپز این مواد را آبپز میکنم و برای همین مقدار آب بیشتری میریزم که بعدا برای سوپ فقط از آن استفاده میکنم و آب به قابلمه سوپ اضافه نمیکنم.)

مواد که پخته شد، سینه مرغ را جدا کنید و آن را ریش کنید. به کمک کفگیر، همه سبزیجات را خارج کنید درون یک کاسه بزرگ بریزید. سعی کنید تا آخرین قسمت پیاز هم بردارید و چیزی از آن در آب قابلمه یا زودپز باقی نماند. ( سبزیجات خشکی که اضافه کردید، مانعی ندارد که در آب باقی بماند) به کمک گوشتکوب برقی یا دستگاه میکسر و یا به کمک یک چنگال، سبزیجات پخته را پوره کنید. پوره سبزیجات را در قابلمه سوپ بریزید.

پوست گوجه فرنگی ها را جدا کنید و آن ها به روش بالا، پوره کنید. پوره گوجه فرنگی را به پوره سبزیجات اضافه کنید. مواد را هم بزنید.

آبی که با آن مرغ و سبزیجات را آبپز کرده اید، به مواد درون قابلمه ی سوپ اضافه کنید و خوب هم بزنید تا پوره کاملا در آب حل شود. شعله اجاق را روشن کنید و هم بزنید. سبزی آش را اضافه کنید و هم بزنید.

عدس و ماش و لپه را اضافه کنید. اگر آب سوپ کم بود و مواد درون آن غلیظ شده بود، به مقدار لازم به آن آب اضافه کنید. قارچ ها را خرد کنید و به همراه مرغ ریش شده به سوپ اضافه کنید. سوپ که به غل خوردن افتاد، شعله را کم کنید و اجازه دهید تا نیم ساعت روی شعله کم حرارت ببیند. هر از چند گاهی به آن سر بزنید و با ملاقه مواد را هم بزنید.

سپس جوپرک و خرده برنج و ورمیشل را اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید و در قابلمه را بگذارید اما زود به زود به سوپتان سر بزنید و با ملاقه مواد را هم بزنید تا جو پرک و خرده برنج به ته قابلمه نچسبند. حداقل زمان لازم برای اینکه یک سوپ خوشمزه به اصطلاح جا بیافتد، سه تا چهار ساعت است. اگر از ابتدا آب به مقدار کافی به آن اضافه کرده باشید، تا ساعتها میتواند غل بخورد و خوشمزه تر شود.

در آخر آبلیموی تازه را اضافه کنید. طعم سوپ را بچشید. اگر مقدار نمک و فلفل و آبلیموی آن میزان نبود، اضافه کنید و اجازه دهید با شعله کم حرارت ببنید. هنگامی که حبوبات کاملا پخته شدند و جوپرک و خرده برنج کاملا در سوپ جا افتاده اند، سوپتان آماده است.

این سوپ برای شامِ چهار نفر کافی است.

نان گنابادی هم با سوپ خیلی خوشمزه میشود :) نوش جان

نکته:

۱- اگر دوست دارید سوپتان، قرمزتر شود، میتوانید به جای گوجه و پوره کردن آن، از رب گوجه استفاده کنید. یک قاشق غذا خوری رب گوجه کافی است.

۲- ممکن است سلیقه غذایی شما با من همخوانی نداشته باشد. مثلا من طعم زنجبیل و آویشن را دوست دارم و ممکن است شما نپسندید پس دلیلی بر بدطعمی سوپ نیست چرا که این سوپ را طبق دستور و سلیقه خودم آموزش داده ام. اگر میخواهید طبق سلیقه خودتان درست کنید، موادی که دوست ندارید به آن اضافه نکنید و یا یک دستور پخت دیگری در اینترنت جستجو کنید :)