مقدمات زندگی مشترک

بسم الله النور

Books for life ElhamFB

معرفی سه کتاب خوب برای شروع زندگی

.

.

بالاخره همینجوری یکهویی و بدون اطلاع که نمیشود وارد زندگی مشترک شد و انتظار داشت تا آخر عمر زندگی خوب و خوش و پر از صمیمیت را تجربه کرد. بالاخره زندگی بالا و پایین دارد، خوشی و ناخوشی دارد. برنده کسی است که قبل از پا گذاشتن به این وادی، همه ی زوایای آن را خوب بررسی کرده باشد و بداند چه کارهایی لازم و باید است و چه کارهایی باید از آن فاصله بگیرد. توصیه و نصیحاتهای بزرگتر ها و آنها که دو سه پیرهن بیشتر پاره کرده اند، از یک سو و تلاش خودِ فرد برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر از سوی دیگر.

من این سه کتاب را شروع به مطالعه کرده ام. این را هم بگویم روش کتابخوانیِ من، چه درسی و چه رمان و چه متفرقه، به این صورت است که چند کتاب را با هم شروع به خواندن میکنم. اینطوری بیشتر لذت میبرم از کتاب خواندن و بهتر به نتیجه میرسم. شاید مدت مطالعه ام طول بکشد اما چند کتاب را باهم تمام میکنم و این حس خوبی به من میدهد.

و اما معرفی این سه کتاب:

کتاب اول

آئین همسرداری را از کتابفروشی موجود در باب الجوادِ حرم امام رضا(ع)، تهیه کردم. کتاب خیلی خیلی خیلی خوبی است. به نکته هایی ریزی اشاره کرده که اگر متوجه آن نباشیم، ممکن است باعث ایجاد اختلاف بین زوجین شود. کتاب دو قسمت است. بخش اول برای خانمها نوشته شده و بخش دوم برای آقایان. اما چه خانم باشید و چه آقا، به نظرم بهتر است هر دو بخش را بخوانید تا متوجه شوید نویسنده صادقانه و خیرخواهانه و بدون جانبداری از آقایان یا خانمها، به نگارش آن پرداخته است.

عنوان کتاب: آئین همسرداری ( یا اخلاق خانواده)

نویسنده: آیت الله ابراهیم امینی

ناشر: انتشارات اسلامی

 

کتاب دوم:

رازهایی درباره مردان را به توصیه یکی از دوستانم خریداری کردم. تا قبل از این فکر میکردم ما خانمها، موجودات عجیب و پیچیده ای هستیم، ولی با مطالعه این کتاب به عجیب و پیچیده بودن مردها هم پی بردم. شاید بخش هایی از کتاب و کتاب قبلی که معرفی کردم، در تضاد باشند اما بهتر این است که هر دو مطالعه گردد و بر اساس منطق و فرهنگِ خانواده ی خود، روش بهتر را انتخاب کنیم.

عنوان: رازهایی درباره ی مردان که هر زنی باید آنها را بداند.

نویسنده: باربارا دی آنجلیس

مترجم: هادی ابراهیمی

ناشر: انتشارات نسل نواندیش

 

کتاب سوم:

معماری عشق پایدار هدیه بود از طرف خواهر همسرم. همانطور که از عنوانش پیداست، راهنمایی معماری روابط زن و شوهر از اساس و پایه است و به همه ی موضوعات مهم زندگی پرداخته است. خواندش را توصیه میکنم.

عنوان: معماری عشق پایدار در زندگی زناشویی

نویسنده: سید مسعود راد

ناشر: انتشارات برادری